Jakie są powody impotencji u 50latka?

Zaburzenia erekcji to choroba, która spotyka panów w każdym wieku, jednakże cały czas najliczniejsza jest grupa mężczyzn 50+. Powodów jest wiele, a większość z nich jest związana z procesami starzenia, które co prawda można opóźnić, jednakże nikt nie jest w stanie ich powstrzymać. Aby wspomniane procesy nie były aż tak intensywne i możliwe było opóźnienie pojawienia się impotencji należy dbać o siebie przez całe życie. Zdrowie mamy tylko jedno, dlatego należy zwracać olbrzymią uwagę na to co się je. Jedzenie tłustego, ciężkostrawnego jedzenia, które objawia się otyłością oraz nadwagą wpływa również na kondycją narządów płciowych.

Wszystko jest związane z gorszym krążeniem, a to właśnie krew dostająca się do penisa odpowiada za erekcję, gdzie zwały tłuszczu skutecznie jej w tym przeszkadzają. Aktywność fizyczna w formie ulubionego sportu to dobra metoda, aby procesy starzenia się organizmu nie pojawiły się szybko, a oprócz tego można sięgać po suplementy diety, aby wzmocnić się jeszcze bardziej. Procesy starzenia to znaczna redukcja ilości testosteronu w organizmie, bez którego mężczyzna nie zauważy u siebie wzwodu, nawet jeśli partnerka będzie się starała, a sam mężczyzna będzie podniecony. Odpowiednie badania wykonane przez lekarza są w stanie określić na jakim poziomie jest aktualnie testosteron i czy to on jednoznacznie odpowiada za zaburzenia erekcji. Należy również wspomnieć o lekach, których jak wiadomo z wiekiem przyjmuje się coraz więcej.

Niektóre leki skutecznie uniemożliwiają wystąpienie wzwodu , dzięki czemu panowie, albo muszą z nich zrezygnować, albo rozpocząć przyjmowanie innych leków o tym samym działaniu, które jednakże umożliwią powrót do aktywności seksualnej. Zaburzenia erekcji mogą wystąpić na skutek zbyt wysokiego poziomu prolaktyny, czyli hormonu odpowiadającego za znacznie gorszą sprawność seksualną. Czasem impotencja jest skutkiem ubocznym operacji narządów płciowych oraz chorób związanych z kręgosłupem, gdzie znajduje się ośrodek odpowiedzialny za erekcję.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.